„Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest.”

Zapamiętajmy te Słowa i weźmy je mocno do serca. Królestwo Boże objawia się w naszej codzienności. Trudnej codzienności. Codziennie ta sama praca, ci sami ludzie, te same twarze, te same problemy. Właśnie w takiej codzienności, Bóg jest obecny w twoim życiu.
Starasz się być dobrym, życzliwym, pomocnym, uśmiechniętym. Znajdujesz kilka minut na modlitwę w samochodzie, autobusie, wieczorem w domu, kiedy jesteś już padnięty.
Starasz się żyć Ewangelią: ale codzienność się nie zmienia. Ludzie się nie zmieniają. Czy ma to wszystko sens? Pewnie, że ma. Królestwo Boże jest nie dostrzegalne. Ale jest! Bóg działa w twoim życiu, działa przez ciebie.
Kiedyś dziennikarz zapytał Matkę Teresę: „Matko, co z tego, że poświęciłaś się ludziom, żyjesz miłością? Czy świat jest lepszy? Czy może jest mniej wojen? Mniej zła? Nic się takiego nie stało! To po co, ta cała Ewangelia?”. Św. Matka Teresa z Kalkuty odpowiedziała: „Ja nie zmienię ten świat, ale zmieni go Jezus. Już zmienia. Ja chcę być w moim małym życiu, czystą kroplą żywej wody, gdzie będzie mogła się odbić Twarz Miłosiernego Ojca”.
Bądźmy i my kochani, w naszym codziennym szarym życiu, taką czystą kroplą wody, dla ludzi spragnionych Boga.