„I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.”

Jezus zaprasza nas do nawrócenia. Dziś. Natychmiast.
Co to znaczy nawrócenie? Porzucić więzy zła. Zerwać kajdany złości i nienawiści.
Jeden z wielu aspektów nawrócenia:
Nawrócić się dziś. Porzucić zło już dziś, nie odkładając na jutro! Ile jest takich sytuacji, że nosimy w sobie złość do innego człowieka, dzień, dwa, tydzień, nie dążąc ku dialogu, przebaczeniu, rozwiązania problemu? Złość, nieporozumienie – nierozwiązane od razu, prowadzi tylko i wyłącznie ku niepotrzebnemu stresu, złego samopoczucia, agresji.
Jeżeli mamy jakiś problem z bliską mi osobą, przyjacielem, źle kogoś zrozumieliśmy, nie w właściwy sposób odebraliśmy komunikat od innego – nie knujmy w sercu nasze teorie: „co on chciał mi przez to powiedzieć?”, ale zacznijmy dialog, wyjaśnijmy kwestię, przebaczmy już dziś.
Nauczyć się wszystko robić dziś – to wielka sztuka. Szczególnie jeżeli chodzi o relacje z osobami. Wyjaśnić, przebaczyć, porozmawiać – dziś! Nie odkładać na jutro. Bo jutra może nie być. Nie dlatego że umrzesz (chociaż to też nie wykluczone) ale dlatego, że zło jest tak mocne, tak cholernie niszczące, że zostawiając je w sercu na dłużej, może przynieść skutki dewastacyjne.
Bracia i siostry. Nie pielęgnujmy w sobie złość, nienawiść, nieporozumienia. Zacznijmy dziś wykorzeniać to wszystko co na unicestwia.